FORUM MŁODYCH UCZONYCH „Od młodego naukowca do laureata Nagrody Nobla”

 

Szanowni Państwo,

Rada Młodych Naukowców – organ doradczy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP rozpoczyna realizację ogólnopolskiego projektu “Forum Młodych Uczonych”, którego celem jest spotkanie młodych naukowców z laureatami Nagrody Nobla oraz dyskusja o modelu kariery naukowej w Polsce. Przewidziane są dyskusje panelowe, w trakcie których omówiony zostanie model kariery naukowej w każdej z czterech grup nauk: o życiu i  Ziemi, chemicznych i o materiałach,  matematyczno-fizycznych i inżynierskich oraz humanistycznych i społecznych.

Spotkanie z noblistą prof. Robertem Huberem i dyskusje o karierze naukowej w Polsce oraz finansowaniu badań to elementy przewidziane w ramach Forum Młodych Uczonych, które odbędzie się 18 kwietnia b.r. w Fabryce Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy projekt z cyklu spotkań organizowanych corocznie z myślą o młodych polskich naukowcach.

Zgłoszenia trwają do 4 kwietnia, za pomocą formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.rmn.org.pl<http://www.rmn.org.pl/>.

Prof. Robert Huber, który wygłosi wykład zatytułowany „Jak zostałem naukowcem”.

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego. Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się na stronie internetowej Rady Młodych Naukowców<http://www.rmn.org.pl/>. Można je także uzyskać wysyłając e-maila na adres: rmn@nauka.gov.pl<mailto:rmn@nauka.gov.pl>

Serdecznie zapraszamy do wspólnej dyskusji w ramach Forum Młodych Uczonych.