Finał konkursu Matematyka Moja Pasja dla licealistów – 5 lutego 2013 r.

 

Po raz kolejny liczba uczestników konkursu MMP zaskoczyła organizatorów. W tym roku swoje uczestnictwo w matematycznej rywalizacji zgłosiły 173 szkoły (111 gimnazjów i 62 szkoły ponadgimnazjalne). Zarejestrowano zgłoszenia ponad 2800 uczniów (ponad 1600 uczniów z gimnazjów i ponad 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

W finałach uczestniczyć będzie 134 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 116 czołowych gimnazjalistów reprezentujących całe województwo łódzkie.

 

Cieszymy się, że tak liczna grupa młodzieży chce startować w konkursach matematycznych. Jesteśmy ciekawi jak wypadną uczniowie z różnych części województwa, w zeszłym roku wyjątkowo dobrze radzili sobie licealiści z Piotrkowa i Bełchatowa. – mówi dr Andrzej Rychlewicz, pomysłodawca i organizator konkursu MMP.

 

Celem organizatorów jest propagowanie zainteresowania przedmiotami ścisłymi, szczególnie popularyzacja matematyki, wśród uczniów. W czasach gdzie zapotrzebowanie na absolwentów kierunków ścisłych jest coraz większe, a przyszłością Polski jest większa innowacyjność gospodarki, szczególnie ważne jest uczenie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Dlatego tak ważne jest zrozumienie matematyki, która rozwija te umiejętności.

O potrzebie istnienia konkursu świadczy też fakt jego rosnącej popularności. W pierwszym konkursie 2010/2011 wzięło udział tylko 36 szkół i 484 uczniów (był to konkurs tylko dla gimnazjalistów), rok później liczba ta wzrosła do 83 szkół i 1432 uczniów, zaś do zeszłorocznej edycji zgłosiły się aż 142 szkoły i 2479 uczniów z całego województwa łódzkiego.
Od edycji 2012/2013 konkurs zyskał znaczące wsparcie, gdyż partnerem strategicznym została firma Ericpol – łódzka spółka inżynierska działająca od ponad 22 lat na międzynarodowym rynku ICT. Świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine to machine), UX (user experience), aplikacji dla sektora medycznego, finansów i bankowości oraz rozwiązań dla biznesu. Posiada 3 biura w Polsce i 3 centra produkcyjne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, zatrudniając w sumie ponad 1700 pracowników. Firma od lat wspiera inicjatywy z dziedziny nauk matematycznych, jest m.in. współorganizatorem Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha dla najlepszej pracy doktorskiej. Dzięki firmie Ericpol zwycięzcy konkursu otrzymują cenne nagrody: laptopy, tablety i inny sprzęt multimedialny. Po raz pierwszy przewidziano też nagrody dla najlepszych nauczycieli, opiekunów uczniów.

Chcemy propagować matematykę bo tylko dzięki niej można budowac solidny fundament rozwoju gospodarczego. Staramy się zachęcać wszystkich młodych ludzi, by traktowali matematykę jak narzędzie do pracy – niezależnie co robią i czym się interesują – ona zawsze się przydaje  – mówi Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny Ericpol.

 

Konkurs swoim patronatem objęli Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Rektor UŁ prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel.

 

Tegoroczna edycja zyskała też medialne wparcie TVP Łódź oraz Gazety Wyborczej.

 

Harmonogram rozgrywek finałowych konkursu Matematyka – Moja Pasja

dla szkół ponadgimnazjalnych rozgrywanego w dniu 5 lutego 2014

 

Miejsce:

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego; ul. Banacha 22; 90-238 Łódź.

 

9.00-10.30

I część zawodów finałowych.

 

10.30-11.15

Przerwa. Możliwość porozmawiania z uczestnikami.

 

11.30-13.30

II część zawodów finałowych.

 

Finały dla gimnazjalistów planowane są na 14 lutego 2014 roku.

 

 

Instantly your lighter ipad 2 https://www.topspyingapps.com/ is heavier, noticeably
 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.