Eastrobo 2013

 

Eastrobo 2013 jest drugą edycją imprezy organizowanej przez koło Mobilne Systemy Inteligentne działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Zawody powstały z myślą wypełnienia luki na robotycznej mapie naszego kraju.  Celem wydarzenia jest popularyzacja robotyki wśród studentów i młodzieży. Zawody odbędą się 23 marca 2013 roku.

Tegoroczna edycja przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych. Drużyny z całej Polski mają okazję zaprojektować, skonstruować i zaprogramować roboty z klocków LEGO do startu w dwóch konkurencjach – Sumo oraz Dekarz.Konkurencja Sumo, podobnie jak ludzka konkurencja sportowa, polega na wypchnięciu zawodnika (robota) przeciwników poza ring. Urządzenia ograniczone są masą i wymiarami. Więcej informacji: http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/sumo.

Konkurencja Dekarz jest zadaniem algorytmicznym opracowanym przez członków koła naukowego MSI. Robot musi przejechać planszę symbolizującą dach, z którego, w specjalny sposób, ma “zerwać” papę. Więcej informacji – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/dekarz/opis.


Pytania proszę kierować na adres msi@pb.edu.pl w tytule podając [EASTROBO 2013].


Linki:
Strona główna zawodów – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo
Regulamin zawodów – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/regulamin
Zasady rejestracji – http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/rejestracja